2017 Regional Results

    
Select your Region:
     
Your Regional Results:
Contest AreaSchool NameStudent NameMedal
Automotive Service (Sec)Thompson Rivers UniversityCole KnopfGold
Automotive Service (Sec)Thompson Rivers UniversityAustin BriantGold
Automotive Service (Sec)A L Fortune SecondaryDan DanleyBronze
Cabinetmaking (Sec)Pleasant Valley SecondaryJay PetersenGold
Cabinetmaking (Sec)South Kamloops SecondaryBrett GunerudSilver
Cabinetmaking (Sec)Westsyde SecondaryRyland DavorenBronze
Carpentry (Sec)Merritt SecondaryWyatt MacDonaldGold
Carpentry (Sec)Merritt SecondaryLindsy LampySilver
Carpentry (Sec)Merritt SecondaryCarter LangBronze
Culinary Arts (Sec)Thompson Rivers UniversityAlicia DunnGold
Culinary Arts (Sec)Thompson Rivers UniversityKeegan WillySilver
Culinary Arts (Sec)Thompson Rivers UniversityAvery EllisBronze
Electrical Wiring (PS) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityQuinn PacheGold
Electrical Wiring (Sec) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityDustin BakerGold
Electrical Wiring (Sec) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityEmeril MacusSilver
Electrical Wiring (Sec) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityCalvin ForbesBronze
Hairdressing (Sec) (locally Developed)Pleasant Valley SecondaryKaileigh MillerGold
Hairdressing (Sec) (locally Developed)NorKam SecondaryZara SmaillSilver
Hairdressing (Sec) (locally Developed)NorKam SecondaryKiarra PlayerBronze
Heavy Duty Mechanics (PS) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityChris LivingstoneGold
Heavy Duty Mechanics (PS) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityTanner DawsonSilver
Heavy Duty Mechanics (PS) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityJason BarbourBronze
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryAdam GordenGold
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryLiam HuntGold
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryEvan PaulGold
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceMerritt SecondaryGarrett MacDonaldSilver
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceMerritt SecondaryBraeden KingSilver
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceMerritt SecondaryTalon ZakellSilver
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceMerritt SecondaryBill BrewerSilver
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryCortez ChartersBronze
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryEmiliano Lugo MezaBronze
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryDelbert BlackBronze
Jr. Skills - Gravity Vehicle RaceBarriere SecondaryGraycin NicholsBronze
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryKeegan PittendreighGold
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryJack JonesGold
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryBradley FairweatherGold
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryMarya WoodSilver
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryBrianna BillySilver
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondarySusan RomandiaSilver
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondarySeren ClarkBronze
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryDakota CorbettBronze
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryAlexis ErricsonBronze
Jr. Skills - Spaghetti BridgeChase SecondaryJessica WoelkeBronze
Jr. Skills - Sumo RobotChase SecondaryP.T. DriessenGold
Jr. Skills - Sumo RobotChase SecondaryDrosten LapinskySilver
Jr. Skills - Sumo RobotCarlin Elementary-MiddleTy SeibelBronze
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryGianna BadessoGold
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryRosie DohertyGold
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryInez HegelstadSilver
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryKylo LoringSilver
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryJosie SmithBronze
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryHannah PennerBronze
Jr. Skills - Wind TurbineChase SecondaryWillow NolinBronze
Welding (PS) (Locally Developed)Thompson Rivers UniversityBenjamin ChenuzGold
Welding (Sec)NorKam SecondaryMcKenzie PovaosGold
Welding (Sec)A L Fortune SecondaryGavin DwornikSilver
Welding (Sec)Westsyde SecondaryNathan SzucsBronze